top of page

O názvu hnutí

Aktualizováno: 27. 11. 2020Proč název Občanské Hnutí 2020*?

Proč ta hvězdička * na jeho konci?

Jde o dočasný název, který bude posléze změněn na základě rozhodnutí 1. valného sněmu dle rozhodnutí členské základny, která hlasováním rozhodne o názvu vzniklého hnutí. Zákon při registraci hnutí vyžaduje oficiální název, který lze však kdykoliv změnit. Historicky 1. hlasování a rozhodování členské základny bude o jeho názvu, který si ponese s sebou dál. O všem totiž v našem hnutí budou rozhodovat členové. Jde o princip, který musí být zachován!


Proč číslovka 2020? Jde o marketingový přívěsek. Chceme tím říct, že jsme 1) nové hnutí 2) že jsme vznikli právě letos. Jméno, pod kterým však naše hnutí registrujeme, zní přesně: „OBČANSKÉ HNUTÍ“ – jméno, které najdete na petičním archu.


Máte nápad či vlastní návrh, jak by se mělo naše hnutí jmenovat? Přemýšlejte, navrhujte, diskutujte. O názvu však bude rozhodnuto až při historicky 1. valném sněmu, kdy bude o názvu našeho hnutí rozhodnuto v hlasování!

I proto jsme vybrali pro svoji neutralitu a neurčitost tento dočasný název, stejně jako název domény www.obcanskehnuti.info, www.obcanskehnuti.com, www.obcanskehnuti.org, kde budeme, doufejme, brzy prezentovat webové stránky našeho hnutí.

81 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page