top of page

KS: Oficiální Program OH

Veřejná·52 členů

Argumenty pro potravinovou soběstačnost České republiky. Jiří Machač.

Je třeba si uvědomit, že Evropská unie není nic jiného , než další Sovětský svaz. Propletenec států řízených bez ohledu na odlišné podmínky direrktivními příkazy z jednoho centra. Vyznačuje se také masivním přerozdělováním peněz, přebujelým aparátem, potlačováním kritiky a občanských svobod. Tak jako zanikl Sovětský svaz , tak se rozpadne i Evropská unie! Až Vám někdo bude vykládat o tom jak nás EU dotuje připomeňme si toto. Od 2010 až 2016 odešlo z ČR Dvatisíce dvěstě padesát dva miliard Kč, z euro dotací se nám vrátilo pouze pětset šedesát tři miliard Kč. [údaj z Eurostatu]

Potravinová soběstačnost, pro každou společnost, zemi, nebo stát jedna z podmínek vysoké životní úrovně! Československo bylo od Svého vzniku potravinově soběstačné, některé druhy potravin byly naším výhodným a žádaným vývozním artiklem. Po 2 světové válce bylo období kdy jsme o tuto výhodu přišli, ale v 80 letech minulého století jsme opět byli schopni vyprodukovat tolik potravin, kolik naše obyvatelstvo spotřebovalo.

Po roce 1989 kdy se střídali vlády vedené ODS a Sociální demokracií , naše soběstačnost v potravinářství , stejně jako v řadě dalších odvětví začala upadat. Přísné Československé normy se začali změkčovat a po našem vstupu do EU jsme se stali odbytištěm pro potraviny mnohem nižší kvality prodávanými za přemrštěné ceny, nabyté Éčky , různými nahrážkami, konzervanty a dochucovadli.

Zamysleme se jak je možné, že jablka , po několikaset kilometrů dlouhé trase vypadají jako čerstvě utržená, prostředky, kterými jsou takto ošetřeny jistě nejsou zdraví prospěšné! A to je jen jeden případ z mnoha! Nesmí se opakovat situace , kdy naši zemědělci zaorávají svou zeleninu, protože obchodní řetězce a velkoobchody podporují zahraniční dovozce Není možné v době nadúrody pálit obilí a v případě nižší úrody připustit bezuzdé zvyšování cen.

Jsme schopni si vyprodukovat v dostatečné míře zdrcující většinu potravin, bez nutnosti dopravy přes půlku Evropy! Vyjímkou jsou tropické plodiny, rýže, mořské ryby a plody moře. Dovozem ostatních potravin nahrazujeme naši kvalitní produkci zbožím, které by se producenti ve vlastních zemích mnohdy neodvážili nabídnout.

Sběratelé dotací z Evropské unie se nás budou snažit přesvědčit, že současná situace je pro nás výhodná, opak je pravdou. Vážení, zamysleli jste se někdy proč je nesoběstačnost, respektive závislost na dovozu potravin ze zahraničí nebezpečná a proč je nevýhodná?! Nebezpečná je proto, že v případě nedostatku základních potravin způsobených jakýmkoliv vlivem /neúroda, přírodní katastrofa, a další/ uspokojí producenti především vnitřní trh vlastních zemí ! Nebude li přebytek potom potraviny nevyvezou a v zemích závislých na dovozu bude nedostatek jídla a populace vyhladoví se všemi důsledky.

Nevýhodnost potravinové nesoběstačnosti vidíme při každém nákupu. Nenechme se obalamutit, ceny za které nakupujeme nejsou vytvořeny trhem! Řetězce si je stanoví sami. Jsme nuceni vyvážet vlastní životní úroveň! Dotujeme každým nákupem zemědělce v původních zemích EU! Musíme co nejdříve ukončit zneužívání zemědělské půdy na pěstování řepky /která je skutečným prokletím Českého zemědělství/, nejen, že zabírá místo jiným plodinám, ale škodí také lesní zvěři i včelstvům a vrátit se k osvědčeným plodinám bramborám, obilí a zelenině a dalším. Není to jen záležitost k diskuzi, je to životní nutnost. Není na tom nic těžkého, ani složitého naše půda a zemědělské zázemí nás bohatě uživí

  • Lubomira Rokytová   Daskabát
    Pavel Krejčí

    O nás

    Vítejte ve skupině! Můžete být v kontaktu s dalšími členy, m...

    členů

    bottom of page