top of page

so 20. 3.

|

Ústí nad Labem-město

Petiční stánek na prosazení potravinové soběstačnosti

Milí příznivci - těšíme se na vás na první části našeho turné. Zahajujeme v těchto městech - Ústí nad Labem - Teplice- Most- Chomutov 20. 3. 2021 🙏🦁❤️

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
Petiční stánek na prosazení potravinové soběstačnosti
Petiční stánek na prosazení potravinové soběstačnosti

Čas a místo

20. 3. 2021 11:00 – 18:00

Ústí nad Labem-město, Bílinská, 400 01 Ústí nad Labem-město, Česko

O události

Kde: 

11-12 hodin Ústí nad Labem - OC Fórum (Bílinská 3490)

13-14 hodin Teplice - Náměstí Svobody

15-16 hodin Most - OC Prior (tř. Budovatelů 991/9)

17-18 hodin Chomutov - Globus (Černovická 5430)

V rámci našeho prvního turné, bychom Vám rádi představili petici na prosazení potravinové soběstačnosti 🍎🥕🥔🧀. V rámci petičního stánku bude možné také pohovořit s kandidáty Občanského hnutí.🇨🇿 ❤️ 🦁 🦅

Přijďte se s námi seznámit, podpořit naši společnou myšlenku, propojme se a poznejme se   🙏❤️

Akci mají na starosti a koordinují naši regionální manažeři Ústeckého kraje (M. Pitnerová, Mi.Lahoda, R. Kubíček) a za politiky Martin Pitner. Kontakty naleznete zde: https://www.obcanskehnuti.info/usti-nad-labem

https://www.obcanskehnuti.info/teplice

https://www.obcanskehnuti.info/chomutov

NÁROD SOBĚ, PRAVDA ZVÍTĚZÍ 🙏 🦁 ❤️  #obcanskehnuti #petice #UstinadLabem #Teplice #Most #Chomutov #stanek #Volby2021

Text petice

Body jsou navzájem provázány tak, že některé body vytvářejí předpoklad pro realizaci následujících. Petice za potravinovou soběstačnost České republiky. Obracíme se na obě komory parlamentu a vládu České republiky, aby učinily nezbytná opatření k získání potravinové soběstačnosti. Současný stav je příčinou mimořádné hospodářské škody porušuje právo občanů na kvalitní a nezávadné potraviny a ohrožuje občany hladomorem v případě dopravních problémů, neúrody v zemích dodavatelů, případně jiných důvodů. My níže podepsaní občané České republiky, požadujeme, aby vláda stanovila zákonný rámec pro tato opatření tak, aby mohla platit k 1.1.2022 s osobní zodpovědností ministra zemědělství za jejich včasnou realizaci. Účelem těchto opatření je snížení nákladů na potraviny pro České domácnosti, zdravější a kvalitnější jídlo pro občany České republiky, další výhodou bude vytvoření nových, lépe placených pracovních míst v zemědělství a potravinářství.

1. Veškeré zákony, normy, nařízení a pokyny České republiky jsou nadřazeny veškerým zákonům, normám, nařízením a pokynům EU. 

2. Na celém území České republiky je zakázáno od 1.1.2022 pěstování řepky a pěstování technických plodin na vývoz. Veškerá zemědělská půda je určena především pro pěstování plodin pro potravinářské účely a plodin pro krmné účely. 

3. Od 1.1. 2022 zákaz dovozu a vývozu potravin, zemědělských produktů, masa a zvířat na celém území České republiky. Výjimku tvoří rýže, tropické plodiny, mořské ryby a plody moře. 

4. Od 1.1.2022 zákaz přidávání rostlinných, případně živočišných produktů do ropných produktů na celém území České republiky a dovoz takto upravených produktů. 

5. Odpuštění daní zemědělcům pěstujícím pouze plodiny pro potravinářské a krmné účely a chovatelům zvířat a drůbeže na maso, vejce a mléko za roky 2021 a 2022. Dotace pro zemědělce pěstující pouze plodiny pro potravinářské a krmné účely a chovatelům zvířat a drůbeže na maso, vejce a mléko ve výši 80 % nákladů včetně mzdových trvale počínaje rokem 2021. 

6. Počínaje rokem 2022 stanovení maximálních cen stěžejních potravin pro finální zákazníky /občany/ na celém území České republiky, vepřové maso 70 Kč, mléko polotučné 6 Kč, Chléb 1200 g 15 Kč , brambory 8 Kč za kg. Těchto cen dosáhnout opatřeními podle bodů uvedených v této petici. Pitná voda na celém území České republiky nesmí překročit cenu 40 Kč za m krychlový pro finálního zákazníka. Změna zákona tak, aby v České republice vodu a její zdroje nesměl vlastnit zahraniční subjekt. 7. K 1.1. 2022 stanovit v prodejnách potravin s plochou nad 100 m čtverečních povinnost marže maximálně 10 %. 

8. Zřízení státních potravinových rezerv v období 2022 až 2026 tak aby z těchto, bylo možné zajistit výživu obyvatel na 1 rok. 

9. K 1.1, 2022 zrušit veškeré sankce, vůči jiným státům a při obchodování se řídit ekonomickým hlediskem. 

10. Okamžitý zákaz porážky jatečních zvířat bez předchozího omráčení. 

11. K 1.1. 2022 na tržnicích prodej přednostně ovoce a zeleniny bez jakýchkoliv poplatků za tyto produkty ve všech obcích České republiky. Pro obce nad 100 obyvatel povinnost stanovit tržní místo pro prodej ovoce a zeleniny.

Sdílet událost

bottom of page